List otwarty do abp. Kazimierza kardynała Nycza w sprawie wypowiedzi ks. Stanisława Małkowskiego

List otwarty

21 marca 2016 r.

Jego Eminencja
Metropolita Warszawski
Arcybiskup Kazimierz Kardynał Nycz

Eminencjo, Czcigodny Księże Kardynale,

Proszę pozwolić, że podzielę się głębokim oburzeniem, a także smutkiem po wypowiedziach kapłana Archidiecezji Warszawskiej księdza Stanisława Małkowskiego, które ukazały się na portalu Fronda.pl. Ksiądz Małkowski oskarża reprezentowany przeze mnie Komitet Obrony Demokracji o dążenie do osłabienia Polski na rzecz „mafii” oligarchów i służb specjalnych, uważa, że przynależności do KOD-u nie da się pogodzić z praktyką wiary katolickiej i z przyjmowaniem Komunii świętej.

Wielu katolików uczestniczy w działaniach KOD-u, bo są zatroskani stanem demokracji, brakiem szacunku dla prawa i współobywateli. Przychodzą poruszeni słowami dzielącymi nasz naród na ludzi lepszych i gorszych, słowami głęboko sprzecznymi z chrystusowym wezwaniem „abyście byli jedno”. Oskarżenia księdza Małkowskiego wpisują się w ciąg wypowiedzi nacechowanych brakiem miłości bliźniego, siejących zgorszenie i podważających wzajemne zaufanie, całkowicie sprzecznych z przekazem miłości i pokoju, jaki niosą wypowiedzi Ojca Świętego Franciszka.

Bardzo dziś brakuje stanowczego głosu Księdza Kardynała w obronie najważniejszych wartości chrześcijańskich – miłości bliźniego, prawdy i dobra wspólnego.

Proszę o przyjęcie wyrazów głębokiego szacunku,

Mateusz Kijowski

(tekst pierwotnie opublikowany na portalu naTemat.pl 21.03.2016)

No votes yet.
Please wait...

Komentarze z Facebooka