Ja wiem najlepiej, czyli o dialogu

Szanowni Państwo!

Ja wiem najlepiej. Moja prawda jest najmojsza. Wiem, czego potrzebujecie. Zrobię Wam dobrze… Asertywność to dzisiaj ważna cecha. Bardzo pomaga w życiu. Przynajmniej niektórym. Są specjalne szkolenia z asertywności dla pracowników, są treningi osobiste, są wreszcie oczekiwania i aspiracje. Bądź asertywna, nie bój się wyrazić swojego zdania, koniecznie broń swoich poglądów, walcz o swoje, nie daj się oszukać, bądź twardy! Takie zalecenia to nasza codzienność. A my jesteśmy z natury prymusami, chcemy doskonalić nasze umiejętności, być najlepsi. No to zamieniamy asertywność w arogancję. A czasem nawet w zwykłe chamstwo.

A czego nam tak naprawdę brakuje? Co nam jest potrzebne? Dialog. Gotowość do kompromisu. Szukanie porozumienia. Szacunek dla innych. Słuchanie!

Mówimy wiele o naprawie Polski. Chcemy Polski lepszej, silniejszej, bardziej otwartej, życzliwej i zapraszającej. To zacznijmy od siebie. Zacznijmy słuchać i szanować. Nie tylko siebie. Każdego. Również tych, którzy myślą zupełnie inaczej, niż my. Otwórzmy uszy i serca.

(tekst pierwotnie opublikowany na Facebooku 16.04.2016)

No votes yet.
Please wait...

Komentarze z Facebooka