Wolny Balkon – Wolna Polska

Szanowni Państwo!

Święto Wolności 4 czerwca to bardzo ważny dzień. Wolność doceniamy szczególnie wtedy, kiedy jest ona zagrożona. A tak się dzieje dzisiaj w Polsce. Ludzie boją się wyrażać publicznie swoje poglądy. Bywają wyrzucani z pracy za brak uległości wobec rządzącej partii lub jej popleczników i pomocników.

Wolne media publiczne zostały zamienione w tubę propagandową rządu, który jest jedynie ramieniem wykonawczym prezesa. Ramię ustawodawcze prezesa zamyka usta opozycji w Sejmie. Prokuratura została podporządkowana całkowicie woli politycznej przełożonych. Obywatele inwigilowani bez wiedzy sądu w internecie nie muszą być nawet informowani o tym, jakie informacje o nich zgromadzono nawet po zakończeniu postępowania i ewentualnym uznaniu ich za niewinnych. Właściciele ziemi rolnej nie mogą nią swobodnie dysponować – nawet przekazanie jej dzieciom w spadku może być niemożliwe.

Oczywiście niemożliwym byłoby wymienić wszystkie naruszenia i zagrożenia dla wolności obywateli ze strony władzy w Polsce. W takiej sytuacji musimy budować naszą wolność sami. Budować ją w sobie, budować ją wokół nas. Tyle będziemy mieli wolności, ile jej sobie wywalczymy.

Marsz „Jesteśmy i będziemy w Europie” 7 maja przechodził pod Wolnym Balkonem. To powinien być dla nas wszystkich przykład.

4 czerwca udekorujmy swoje miejsca. Wywieśmy flagi polskie i europejskie. Wywieśmy transparenty i hasła. Pokażmy, że Polska jest wolna. Że nie zginęła, kiedy my żyjemy. Oznaczmy wszystkie miejsca w Polsce, gdzie wolność jest wartością ważną i szanowaną.

Dał nam przykład Wolny Balkon…

(tekst pierwotnie opublikowany na Facebooku 20.05.2016)

No votes yet.
Please wait...

Komentarze z Facebooka