Nie zajmuj się sobą…

Szanowni Państwo!

W dawnych czasach, za rozbiorów, walki niepodległościowej, licznych powstań i walk, kiedy potrzeba było nowych Polaków, matki instruowały swoje córki wychodzące za mąż – „myśl o ojczyźnie”.

Ania, moja dobra znajoma, pracuje w koncernie medialnym, zaszła wysoko i wiele osiągnęła. Wielokrotnie słyszałem z Jej ust „nie zajmuj się sobą, zajmuj się sprawą”.

Dzisiaj mamy ważną sprawę, która dotyczy ojczyzny. Tysiące ludzi zajmuje się tym, co ważne. A jednak ciągle gdzieś okazuje się, że jedna osoba, skupiona na sobie, może popsuć pracę wielu innych. Obrazić, zniechęcić, odepchnąć… Wielu ludzi wspierających KOD nie chce się zaangażować, kiedy widzą tych, co promują siebie. Wielu ukrywa się i czeka na rozwój sytuacji.

Dla wszystkich, którzy postanowili się wylansować na KOD-zie, mam jedną refleksję – promujcie sprawę, a Wy pójdziecie za nią. Pracujcie dla niej, a jak urośnie, to i Wy z nią urośniecie.

A ponieważ zbliżają się wybory i wiele osób zaczęło już kampanię, chciałbym wyrazić głęboką wiarę, że wszyscy – KODerki i KODerzy – wybierzemy tych, którzy coś robią, tworzą, organizują, którzy coś realnego wnoszą i wniosą w przyszłości do organizacji. Bo musimy myśleć o przyszłości. A tych, którzy walczą o władzę czy o ordery, zostawmy ich zabawom i grom. Nie dajmy się w to wciągnąć. Tego wszystkim nam życzę, bo to ważne i dla sprawy, i dla ojczyzny.

(tekst pierwotnie opublikowany na Facebooku 11.06.2016)

No votes yet.
Please wait...

Komentarze z Facebooka