Drobne cwaniaczki z PiS-u

Aż wstyd pomyśleć, co robi nasza władza. Zwody, uniki, podstępne zagrywki i podstępne faule. Widać dokładnie wiedzą, jak brzydkie rzeczy robią i dlatego starają się, żeby nikt tego nie zobaczył. Jak złodziej kieszonkowy, który się ukrywa w tłumie, jak oszust, który sprzedaje most Kierbedzia czy Kolumnę Zygmunta. Podejść, oszukać, zamącić i wykiwać. Państwo Polskie przestało być państwem teoretycznym. Stało się państwem nieistniejącym. Klika drobnych cwaniaczków objęła najwyższe urzędy w tym państwie i bawią się w chowanego.

Osoba okupująca stanowisko Marszałka Sejmu RP wprowadza znienacka pod obrady Sejmu ustawę o wadze ustrojowej, znoszącą podstawy demokratycznego ustroju wprowadzone 226 lat temu Konstytucją 3 maja, na kilka godzin przed głosowaniem. Żeby nikt nie mógł zaprotestować, żeby nikt nie zdążył się przygotować, żeby… przeszła niezależnie od tego, czy jest zgodna z Konstytucją, czy jest zgodna z kultura prawna i praktyką legislacyjną, czy jest uczciwa i czy jest sprawiedliwa.

Osoba okupująca stanowisko Marszałka Senatu RP wprowadza z wyprzedzeniem dwudziestu kilku godzin tę samą ustawę pod obrady. Ale później przesuwa termin obrad komisji. Nie na później. Na wcześniej. Po co? No, żeby nikt nie mógł zareagować, przygotować się, przemyśleć.

Chyba na tym właśnie polega cała sprawa – żeby nikt nie myślał. Żeby wykonywać rozkazy – partyjne polecenia. I proszę się nie zastanawiać, nie analizować, nie rozważać.

Gdyby ludzie, okupujący najważniejsze stanowiska w Państwie Polskim byli dumni z rozwiązań, które wprowadzają, robiliby to z podniesioną głową, szczycąc się mądrymi i nowoczesnymi rozwiązaniami prawnymi. Ewentualne głosy krytyki nie przeszkadzałyby im, bo słuszność byłaby po ich stronie i cały świat by ich bronił.

W zeszłym roku tuż przed przerwą wakacyjną, w symbolicznym dniu 22 lipca uchwalili ustawę niszczącą Trybunał Konstytucyjny, a wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 11 sierpnia stwierdzającego niekonstytucyjność tej ustawy po prostu zignorowali, nie publikując i nie stosując. W tym roku postanowili zniszczyć sądy powszechne i właśnie się zamachują na Sąd Najwyższy. I jak zwykle zza węgła, pod osłona nocy, z zaskoczenia, w ukryciu, we wstydzie i zażenowaniu.

Drobne cwaniaczki. Dzisiaj przejęli Polskę i niszczą jej historię, jej tradycję, jej tożsamość. Wpisują Polskę w cywilizację wschodu, cywilizację dyktatury i przemocy. Cywilizację, której Polska od wieków się przeciwstawiała. Jan III Sobieski pokonał ją w 1683 roku pod Wiedniem. Józef Piłsudski pokonał ją w 1920 roku pod Radzyminem. Lech Wałęsa z Solidarnością pokonali ją w 1989 roku.

Cwaniaczki dzisiaj tryumfują. Ale nie na długo. Polacy nie znoszą dyktatury i każdego okupanta czy zaborcę w końcu pokonają. To tylko kwestia czasu.

Polacy nie zapominają. Polscy patrioci rozliczą barbarzyńców, którzy dzisiaj próbują nas podporządkować swoim małym interesikom i cwaniactwom. Jak mówił Józef Piłsudski, Polacy to wielki naród, tylko ludzie k…y. Naród polski się obudzi i pogoni tych, którzy wpisują się indywidualnie w powiedzenie Marszałka. I nie jest ważne, czy ktoś się wpisuje w tradycję Marszałka czy w tradycję jego oponentów. Kiedy chodzi o Polskę, umiemy się porozumieć, połączyć wysiłki i przegonić szkodników, cwaniaczków, oszustów i naciągaczy.

(tekst pierwotnie opublikowany na portalu naTemat.pl 13.07.2017)

No votes yet.
Please wait...

Komentarze z Facebooka