Kijowski o Stypendium Wolności Elżbiety Pawłowicz

Dziękowałem już wszystkim za zaangażowanie i wsparcie udzielone mojej rodzinie i mnie w ramach Stypendium Wolności. Szczególną odczuwam dla tych, którzy wzięli udział w zrzutce. Dzisiaj jednak potrzebne jest wsparcie dla innych osób. Osób, które od ponad dwóch lat angażują się aktywnie w działania na rzecz obrony praworządności i porządku konstytucyjnego w Polsce. Osób, które są ważne dla wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego i odpowiedzialnych postaw obywatelskich.

W ramach stowarzyszenia Wolność Równość Demokracja Elżbieta Pawłowicz podjęła zapowiadaną wcześniej kontynuację Stypendium Wolności. Dzięki hojności osób, które się zaangażowały, udało się już wesprzeć kilka osób. Osób kluczowych i ważnych dla naszej działalności. Ponieważ nie są to osoby publiczne, zgodnie z przyjętymi zasadami nie ujawniamy ich danych. Więcej informacji dotyczących udzielonego dotychczas wsparcia zostanie niebawem podane przez Elżbietę.

To nie oznacza jednak, że kończymy działanie Stypendium. Wręcz przeciwnie. Docierają do nas informacje o kolejnych osobach, które potrzebują pomocy. Osoby, które znamy od dawna ze względu na ich stałe i głębokie zaangażowanie w działania prodemokratyczne. Osoby, o których dopiero teraz dowiadujemy się, w jak trudnej sytuacji życiowej się znalazły.

Z zebranych do tej pory pieniędzy ze zrzutki pozostało już niewiele (szczegółowe kwoty zostaną pokazane przez Elżbietę w najbliższym czasie). Chciałbym zachęcić wszystkich Państwa do wsparcia naszej inicjatywy. Jeżeli 100 osób wpłaci po 10 złotych, to osoba potrzebująca może otrzymać 1000 złotych. A to kwota, która często pomaga ogarnąć najpilniejsze bieżące problemy. Oczywiście, każde 10 złotych się liczy, ale jeżeli ktoś z Państwa mógłby wpłacić nieco większą kwotę, to grono beneficjentów Stypendium Wolności będzie można poszerzyć.

Wiem z własnego doświadczenia, jak trudno jest znosić publiczne zainteresowanie i analizowanie spraw prywatnych. Czasami pojawiają się nawet nienawiść czy zawiść. Nie chcemy narażać beneficjentów Stypendium Wolności na nieprzyjemności. Dlatego nie ujawniamy danych osób, które skorzystały z pomocy. Mogę jednak zapewnić Państwa, że cała związana ze Stypendium Wolności działalność jest prowadzona zgodnie z przyjętymi zasadami w sposób przejrzysty i zgodny z prawem, zaś decyzje są podejmowane po analizie sytuacji w kilkuosobowym gronie.

Wiem, że łatwiej było się zmobilizować widząc konkretną osobę i konkretne potrzeby. Stypendium Wolności na rzecz mojej rodziny uzyskało znacznie większy rozgłos. Ale jeszcze raz pragnę serdecznie zachęcić wszystkich Państwa do zaangażowania w tę inicjatywę i do hojności. Szczególnie dzisiaj, po ponad dwóch latach trudnej walki, mając przed sobą kolejne długie miesiące musimy się wzajemnie wspierać. Solidarność – to wartość, która jest dla nas szczególnie ważna. Bez solidarności nasza walka nie ma sensu. Pokażmy, że jesteśmy solidarni wobec siebie wzajemnie a nie tylko wobec osób najbardziej znanych.

Czy pomożemy osobom, które popadły w kłopoty, bo zaangażowały się w naszą wspólną sprawę? To proste. Wystarczy kliknąć w ten link – https://zrzutka.pl/3yv8h2, przycisnąć przycisk „WPŁAĆ” i postępować zgodnie z instrukcjami. Okażmy swoje wsparcie dla naszych przyjaciół, którym jest dzisiaj trudniej. Bo walczymy o to, żeby nam wszystkim było lepiej. Nie zgubmy nikogo po drodze!

Niech żyje SOLIDARNOŚĆ!

Rating: 3.0/5. From 10 votes.
Please wait...

Komentarze z Facebooka