Prowokacja

Szanowni Państwo,

Dotarła do mnie rozsyłana masowo po facebooku wiadomość. Przytaczam w oryginalnym brzmieniu (za słownictwo przepraszam):

Do pilnego i jak najszerszego rozpowszechniania: Pisdzielce szykują 4500 dodatkowych, nieumundurowanych psów. Będą mieli za zadanie wyłapywac demonstrantów, wciągać w jakieś kąty i ciasne ulice, i spuszczać łomot (bez liczenia się, czy ktoś zejdzie…)

Nie wierzę w takie wiadomości. Bo to kompletnie nieprawdopodobne. Tego typu akcje, jeżeli się je już szykuje, to w pełnej dyskrecji. W tym celu zajmują się tym małe zespoły. I z całą pewnością nie wyciekałyby na 4 dni przed wydarzeniem.

Co więcej to kompletnie nieprawdopodobne, żeby władza PiS-owska szykowała tego typu działania. Możemy uwierzyć w ich złą wolę, w ich nieudacznictwo, w to, że czego się dotkną, to spartolą. Ale nie aż tak. To byłoby samobójstwo polityczne na scenie krajowej i zagranicznej.

Po co zatem produkowane i wypuszczane są takie fałszywki? To oczywiste. Po pierwsze trzeba przestraszyć tych, którzy chcieliby przyjść. W końcu jak im coś grozi, to dwa razy się zastanowią. Chociażby nad tym, czy będą w stanie uciekać. Po drugie może uda się przyciągnąć chętnych do bójki i rozróby. Niech przyjdą. Wtedy łatwiej będzie oskarżać demonstrantów o awanturnictwo.

Po trzecie… a czy jest jeszcze potrzebne jakieś trzecie? Niech przyjdzie mało ludzi na Marsz Wolności. I niech to będą krewcy i przygotowani do rozróby młodzieńcy odpowiednio wyposażeni.

No to teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości, kto i po co te fałszywki wypuszcza. Przeciwnicy wolności – zwolennicy dyktatury. Pozwolimy się im zmanipulować?

Przyjdziemy w sobotę 12 maja licznie i pokażemy swoje pokojowe nastawienie. Ale przede wszystkim zademonstrujemy nasze przywiązanie do Europy i do jej wartości. Oraz umiłowanie wolności.

Dla porządku pozwolę sobie przypomnieć – ja świętowanie Dnia Europy zaczynam przed godziną 12:00 w Miasteczku Schumana (czynne od 10:00 do 15:00) przy skwerze Hoovera. O 12:00 rusza Parada Schumana. O 12:45 kończy się Parada Schumana a o 13:00 zaczyna się Marsz Wolności na rondzie generała Charlesa de’Gaullea. Stamtąd idziemy na plac Zamkowy. A po dotarciu marszu na plac Zamkowy szybko warto przenieść się pod Sejm, żeby zademonstrować wsparcie dla Rodziców Osób Niepełnosprawnych protestujących w Sejmie. Nie będzie łatwo. Trzeba się będzie nabiegać. Ale czego się nie robi dla wolności, dla praw obywatelskich, dla praw człowieka?

Rating: 4.5/5. From 15 votes.
Please wait...

Komentarze z Facebooka