Jarosław, chłopie, Twój brak empatii Cię wkopie!

To zdjęcie obiegło już chyba cały internet. Chciałbym, żeby odnotowali je również uczestnicy zgromadzenia parlamentarnego NATO. Bo przecież wystarczy zajrzeć za kotarę, żeby skompromitować Marka Kuchcińskiego oraz popierającą go większość parlamentarną. Trudno sobie wyobrazić, żeby przedstawiciele demokratycznych państw Paktu Północno-Atlantyckiego mogli udawać, tak jak nasza partia rządząca, że nic się nie dzieje.

Można zasłonić oczy, jak dziecko, które myśli że go wtedy nie widać. Można udawać, że się nie widzi problemu. Można zasłonić protestujących kotarą czy dyktą. Ale czy to rozwiąże problem? Nie. Żeby rozwiązać jakikolwiek problem, trzeba rozmawiać. Beata Szydło w kampaniach wyborczych 2015 roku zapewniała, że jej partia będzie słuchać ludzi. Od ponad miesiąca nie znalazła jednak czasu, żeby wysłuchać protestujących w Sejmie, mimo że jest wicepremierem ds. społecznych. Według formalnego podziału kompetencji to właśnie ona powinna prowadzić dialog z protestującymi i to ona powinna zadbać o rozwiązanie ich problemów.

Ja oczywiście nigdy nie pokładałem żadnych nadziei w osobach, które rządzą w Polsce od 2015 roku. Ale zakładałem, że są chociaż częściowo racjonalne. W 2014 roku prezes Kaczyński mówił, że rządzącym brakuje empatii, żeby zrozumieć i rozwiązać problemy osób z niepełnosprawnością. Dzisiaj chciałoby się sparafrazować hasło znane przed kilku laty:

Jarosław, chłopie, Twój brak empatii Cię wkopie!

A na razie możemy z coraz szerzej ze zdziwienia otwartymi oczami przyglądać się, jak większość parlamentarna, prezydent i rząd i partyjne przywództwo zasłaniają oczy i krzyczą – nie ma mnie! Zasłaniają osoby z niepełnosprawnością w Sejmie i krzyczą – nie ma problemu!

Drodzy wyborcy! Rządzący już pewnie nie dorosną. Ale my możemy przy urnach pokazać, że się uczymy i rozumiemy coraz więcej. Przecież nie chcemy więcej powierzyć władzy ludziom tak zdziecinniałym i oderwanym od rzeczywistości.

A może chcemy?

Rating: 4.0/5. From 8 votes.
Please wait...

Komentarze z Facebooka