Pokaż! Nie wstydź się!

Od kilku dni piszę coraz uparciej o zbliżających się wyborach samorządowych. Z komentarzy dowiaduję się, że uważacie Państwo to, co piszę, za ważne. Że chcielibyście, żeby dotarło do wszystkich, zwłaszcza do tych mniej zaangażowanych i nieaktywnych. Jakkolwiek tylko jedna osoba powiedziała, że przekaże niektóre argumenty dalej. Czyżbyśmy docierali tylko do siebie samych? Przekonywali przekonanych?

Jak jednak dotrzeć do nieprzekonanych? Do wątpiących albo przekonanych inaczej?

Trzeba odrzucić fałszywy wstyd. Pokazać, że to dla nas ważne. Że nie wstydzimy się swoich poglądów, przekonań i sympatii. Dżentelmen paradujący publicznie w koszulce z nadrukiem „Śmierć Wrogom Ojczyzny” nie wstydzi się, że propaguje nienawiść, ksenofobię i ograniczenie umysłowe. Dlaczego my wstydzimy się propagować idee, w które wierzymy?

Nie każdy ma temperament polemiczny, nie każdy umie i chce przekonywać. Owszem, choć przecież wyznawcy „Polski dla Polaków” nie mają większych umiejętności przekonywania, czy talentów oratorskich. Tymczasem oni się nie wstydzą obnosić wręcz ze swoimi przekonaniami. Od wielu miesięcy uczymy się chodzić w koszulkach z napisem „Konstytucja”. Pomimo to nadal ukrywamy się z tym, co myślimy. Chcielibyśmy, żeby inni sami się domyślali, o co nam chodzi. Tak do nikogo nie dotrzemy.

Jeżeli nie macie przekonania, żeby samemu pisać, przekonywać i propagować, to nie znaczy, że nie możemy nic zrobić. Są materiały, są artykuły i informacje. Możemy z nich korzystać – propagować i upowszechniać. Tylko trzeba odrzucić przekonanie, że to wstyd agitować i przekonywać. Oraz drugie, że skoro ja wiem, to wszyscy wokoło też wiedzą.

Nie bójcie się! Wyszukujcie cenne materiały, ważne informacje, artykuły, które uznajecie za ważne i przekonujące. I przekazujcie je dalej! Zacznijmy od mediów społecznościowych. Z tym, że nie zatrzymujmy się tutaj. Przecież można coś wydrukować i pokazać kolegom w pracy. Włożyć sąsiadom do skrzynek pocztowych. Przeczytać rodzicom czy dzieciom. Chyba, że zbliżające się wybory uważacie za nieważne…

Niektórzy z Państwa mieli okazję przeczytać Nie wystarczy zagłosować!, Polityka to zbyt poważna sprawa, żeby zostawić ją politykom czy Dla kogo są wybory?. Ale przecież internet jest pełen ważnych informacji. Nie bójmy się do nich docierać, propagować i nagłaśniać. Bo nikt tego za nas nie zrobi, a chodzi o naszą przyszłość. Naszą, naszych dzieci i wnuków.

To co? Zaangażujecie się? Odrzucicie fałszywy wstyd? Pokażecie, co jest dla Was najważniejsze?

Rating: 4.7/5. From 15 votes.
Please wait...

Komentarze z Facebooka