Szczęście jest najważniejsze!

Dzień, kiedy wszyscy składają Ci życzenia, zmusza do zastanowienia. Do refleksji nad własnym życiem, ale i nad życzeniami. No i do tej jednej, być może kluczowej – co jest ważne, a co mniej. Dokąd zmierzam, skąd przychodzę, czego chcę i jak to zamierzam osiągnąć.

Mój Tata powiedział kiedyś, że na rosyjskim podwodnym okręcie atomowym Kursk wszyscy byli zdrowi. Mieli na to z całą pewnością odpowiednie badania i zaświadczenia. Ale nikt nie przeżył. Bo zabrakło im szczęścia.

Pomyślność, zdrowie, miłość, sukcesy, bogactwo, liczne potomstwo, długie życie… to wszystko nie ma żadnego znaczenia, kiedy zabraknie szczęścia. Bo kiedy nie mamy szczęścia, to nic nam po tym wszystkim nie przyjdzie. Po co komu długie życie w cierpieniu? Albo bogactwo w samotności? A zdrowie, kiedy znosić trzeba wyłącznie cierpienia albo nieszczęśliwa miłość?

Szczęście jest najważniejsze!

Dlatego dzisiaj, kiedy tak wiele osób myśli o mnie życzliwie i te myśli wyraża, chciałbym Wam wszystkim oraz wszystkim innym życzyć szczęścia! Szczęścia, które jest nam potrzebne, żeby wszystko inne się udawało. Żebyśmy mogli odzyskać wolność, żebyśmy wrócili na ścieżkę europejskiej integracji, żeby nasza gospodarka znowu zaczęła się rozwijać, żebyśmy nie musieli już długo znosić tej władzy, na której dokonania coraz trudniej jest spokojnie patrzyć.

Ale… ze szczęściem jest jak z wygraną na loterii. Trzeba najpierw kupić los. Szczęściu trzeba pomóc. Dlatego, życząc szczęścia i z radością przyjmując życzenia szczęścia, proszę Was wszystkich i siebie. Nie odpuszczajmy! Róbmy swoje! Konsekwentnie i zdecydowanie, wytrwale i uparcie, a nade wszystko śmiało i odważnie. Tak, żeby szczęście nie przeszło nam koło nosa niezauważone.

Rating: 4.5/5. From 10 votes.
Please wait...

Komentarze z Facebooka