Zamknąć niebo nad Ukrainą! Teraz!

3 września 1939 roku Francja i Anglia wypowiedziały wojnę III Rzeszy. W ten sposób wypełniły swoje zobowiązania traktatowe względem Polski. Przez kilka kolejnych miesięcy nie podjęły jednak żadnych działań, a Hitler mógł spokojnie realizować swój plan błyskawicznej wojny nie niepokojony przez nikogo.

Dzisiaj NATO deklaruje daleko idącą pomoc i wsparcie dla Ukrainy. Przesyła nawet pieniądze i broń. Jednak Ukraina dzisiaj potrzebuje więcej. Wobec brutalnej i barbarzyńskiej napaści putinowskiej Rosji potrzebna jest obrona cywilnej ludności. To można zrobić tylko poprzez zamknięcie przestrzeni lotniczej nad Ukrainą.

Rozumiem argumenty, których używają zachodni i polscy politycy, ale się z nimi nie zgadzam. Psychopaty nie można powstrzymać inaczej, niż obezwładniając go. Putin bezczynność wspólnoty międzynarodowej w tej sprawie odbiera jako wyraz słabości strachu. A kiedy osiągnie swoje cele w Ukrainie, jego apetyt wzrośnie i ruszy dalej. Wtedy i tak NATO stanie w obliczu konfliktu zbrojnego z Rosją. Tylko wtedy liczba ofiar wojny będzie wielokrotnie większa, a warunki będzie ustalał Putin. Dzisiaj to my moglibyśmy zaskoczyć agresora.

Demokraci, ludzie wolności i szacunku dla człowieka mają tendencję do dawania każdemu kolejnej szansy. Ale musimy się też nauczyć, że psychopata nie poddaje się pozytywnemu przykładowi, akty dobrej woli uznaje za kapitulację, a umowy i ustalenia wykorzystuje jedynie do tego, aby poprawić swoją sytuację. Tak było z umową o humanitarnych korytarzach. Tak będzie w każdej innej sytuacji – według Putina liczy się tylko siła. Rozmowa, negocjacje, deklaracje to przejaw słabości. W jego świecie rozmawia się tylko po to, żeby drugą stronę oszukać, zamydlić oczy, omamić albo żeby uzyskać informacje i poznać plany.

Chcesz pokoju, szykuj się do wojny – to łacińskie przysłowie było ważna kilka tygodni temu. Hitler miał powiedzieć, że najlepszą formą obrony jest atak. Podobnie myśli każdy psychopatyczny dyktator. Dopóki demokratyczny świat tego nie zrozumie i nie nauczy się dusić agresji w zarodku, zawsze będzie kilka kroków z tyłu, a liczba niewinnych ofiar będzie rosnąć. Dzisiaj ofiarami tej niemożności i naiwności zachodu są kobiety i dzieci w Ukrainie.

Kiedy błyskawicznie nałożono na Rosję pierwsze sankcje gospodarcze, wydawało się, że Ukraina może liczyć na realną pomoc ze strony całego świata. Dlaczego jednak świat po tym pierwszym kroku się zatrzymuje? Przecież widać jednoznacznie, że dla zbrodniarza wojennego Putina nie istnieją żadne zasady i żadne ograniczenia. Nie cofnie się przed niczym. Czas zatem podjąć najbardziej drastyczne kroki, aby natychmiast zatrzymać ten sen szaleńca.

To, że się nie interesujesz polityką, nie oznacza, że polityka nie zainteresuje się tobą. To, że nie chcesz wojny, nie oznacza, że nie będziesz jej mieć. Uważam, że dzisiaj trzeba podjąć zdecydowaną presję na polityków zachodnich, na przywódców NATO, na liderów demokratycznego świata, żeby podjęli decyzję o zamknięciu nieba nad Ukrainą. Im później taka decyzja zostanie podjęta, tym więcej niewinnych ofiar zginie. Putin utrwala swoją pozycję i przyzwyczaja świat do swoich coraz bardziej szalonych działań. Trzeba go zdecydowanie powstrzymać już dzisiaj. Czekając stracimy cnotę, ale rubelka nie zarobimy.

Zamknąć niebo nad Ukrainą! Teraz!

Rating: 1.7/5. From 36 votes.
Please wait...

Komentarze z Facebooka