Nie oglądam Wiadomości TVPiS

Szanowni Państwo!

9 stycznia cała Polska manifestowała w obronie wolnych mediów publicznych, a właściwie w oburzeniu po przejęciu przez partię rządzącą wolnych mediów publicznych i zamienieniu ich w narodowe – tubę propagandową rządu czyli partii rządzącej.

Wszyscy słyszeliśmy, ile osób straciło pracę w Polskim Radiu i w Telewizji Polskiej. Nie za brak profesjonalizmu czy za jakieś nadużycia czy naruszenia. Po prostu ich praca nie była już potrzebna. Od początku stycznia 2016 potrzebne są innego rodzaju usługi.

Po wizycie papieża Jana Pawła II w Polsce oraz po relacjach z pochodów pierwszomajowych Wojciech Młynarski napisał piosenkę „Nadzwyczajne przeszkolenie kamerzystów”. Jakże ona jest aktualna… dzisiaj Wiadomości TVPiS pokazały materiał tak tendencyjny i tak pozbawiony wszelkich walorów, uznawanych w świecie demokratycznym za podstawy rzetelności dziennikarskiej, że trudno nazwać to inaczej niż ohydną prowokacją i obrzydliwą manipulacją.

W taki sposób nie kłamano nawet chyba w Dzienniku Telewizyjnym czasów stanu wojennego. Wtedy pisano na murach hasła „Telewizja kłamie”, „DTV łże jak łgał” i inne podobne, a na czas emisji tego skompromitowanego programu ludzie wychodzili na spacery, telewizory odwracając przodem do okna, żeby było widać, że nie oglądają.

Dzisiaj wystarczy zmienić kanał. Ale warto też zaznaczyć swoją dezaprobatę dla produkowania takich obrzydliwości za publiczne pieniądze. Dlatego zachęcam wszystkich – dołączajcie do wydarzenia „Nie oglądam Wiadomości TVPiS”. Zachęcam też do zmieniania swojego zdjęcia w tle na zdjęcie z tego wydarzenia. Pokażmy, że mamy własny kręgosłup moralny i że metody z lat osiemdziesiątych odsyłamy do lamusa.

(tekst pierwotnie opublikowany na Facebooku 21.03.2016)

No votes yet.
Please wait...

Komentarze z Facebooka