Fakty? Jakie fakty, frajerze!

Prawda o grupie, która postanowiła doprowadzić do mojej rezygnacji z kandydowania w wyborach na Przewodniczącego KOD-u. Nie chcę tutaj wskazywać imiennie na redaktora, bo sam powiedział, że należy do tych, którzy chcą mnie odsunąć.

Kiedy to usłyszałem po raz pierwszy w programie „Prawda Nas Zaboli” myślałem, że się przesłyszałem. Ale później usłyszałem to w wielu wariacjach i odmianach. Nie chodzi o to, czy jest pan uczciwy, czy nie. To nie ma znaczenia, czy pan jest czysty. Sprawa już jest przesądzona niezależnie od tego, jakie są fakty. Zresztą… każdy może program odsłuchać za drobną opłatą na stronach radia TOK FM, więc nie muszę tutaj chyba przedstawiać pełnego stenogramu.

Tym razem prawda zabolała. I to mocno. Prawda o grupie, która postanowiła doprowadzić do mojej rezygnacji z kandydowania w wyborach na Przewodniczącego KOD-u. Nie chcę tutaj wskazywać imiennie na redaktora, bo sam powiedział, że należy do tych, którzy chcą mnie odsunąć. Czyli jest reprezentantem jakiejś szerszej grupy. Pytanie, co ta grupa trzyma. Władzę? Opinię społeczną? Media? Bo żeby walczyła o prawdę, trudno na podstawie tego programu powiedzieć.

Ukradł rower, czy jemu ukradli rower… tak czy inaczej był zamieszany w kradzież roweru.

O taki KOD walczycie?

— Był zamach. — Jak? — Wielki magnes. — To niemożliwe! — Sztuczna mgła. — Dowody? — Celowe naprowadzanie na złą ścieżkę. — A wskazania instrumentów pokładowych? — Ruscy z Tuskiem zabili nam prezydenta i 95 innych osób. Dobijali tych, którzy przeżyli. Słychać strzały. — Kurtyna!

Że żyjemy w czasach postprawdy, nikt już chyba dzisiaj nie wątpi. Ale że wszyscy? Elity? Salon? Kwiat dziennikarstwa i inteligencji? Ludzie z ogromnymi zasługami dla Polski w czasach, kiedy to wymagało prawdziwej odwagi? Co się z nami dzieje? Czy prawda aż tak boli?

Przestałem być miły. Kiedyś chyliłem czoło przed dorobkiem i zasługami. Dzisiaj wolę prawdę. Po drodze mi z każdym, kto dąży do prawdy. Choćby była najbardziej bolesna.

Fakty przeczą naszej tezie. Tym gorzej dla… faktów czy dla tezy?

Jak TY to widzisz?

Dla tych, którzy nie słyszeli, link do audycji.

(tekst pierwotnie opublikowany na portalu naTemat.pl 16.05.2017)

No votes yet.
Please wait...

Komentarze z Facebooka